جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

حدادعادل اینجا، آنجا، همه جا

  در حالی که دولت برای یک برنامه ی تلویزیونی مجبور به چالش می شود یا سخنرانی پیش از نماز جمعه ی معاون رییس جمهور کنسل شده است، به راحتی تریبون های رسمی در اختیار غلامعلی حدادعادل، یکی از نمایندگان مجلس قرار می گیرد، از تلویزیون گرفته تا تریبون نماز جمعه.

   چهارشنبه ی گذشته که رییس جمهور برای ارایه ی یک ساعت گزارش کار در برنامه ی زنده ی تلویزیونی مجبور به کشمکش با رییس سازمان شده بود، همزمان حدادعادل در شبکه ی 5 تلویزیون برنامه ی زنده داشت تا از به کار بردن واژه ی پلیس به جای معادل آن در زبان فارسی دفاع کند!
  حدادعادل که در انتخابات ریاست جمهوری 24 خردادماه، رقیب حسن روحانی بود، به مراتب بیش از او از رسانه ای که باید ملی باشد سهم می برد، با این حال به دلیل همین رویکرد صداوسیما که همیشه جواب معکوس داده است، حسن روحانی که در مقایسه با رقبای اصولگرا در تلویزیون کمتر می توانست به تبلیغ خود بپردازد، اما رای با او بود و سالها تبلیغات تلویزیونی رقبا نتیجه ای برای آنها در بر نداشت.
  تریبون نماز جمعه، ابتکار نه، حداد آری
  ماه گذشته نیز با هماهنگی های از پیش قرار بود که معصومه ابتکار، معاون رییس جمهور و رییس سازمان محیط زیست به عنوان سخنران پیش از نماز جمعه ی تهران به مناسبت روز هوای پاک از این تریبون رسمی با مردم سخن بگوید، اما به یک باره لغو شد.
  رییس شورای سیاستگذاری نماز جمعه ی تهران، علت لغد سخنرانی خانم ابتکار را کسالت و عدم حضور وی در تهران اعلام کرد در صورتی که خود ابتکار با گلایه از لغو این برنامه اعلام کرد که کسالت ندارد و آماده ی سخنرانی بوده است؛ او حتی متن سخنرانی خود را که آماده بوده در رسانه ها منتشر کرد.
  با این حال، باز هم تریبون نماز جمعه ی گذشته در اختیار حداد عادل قرار گرفت تا این بار از انقلاب سخن بگوید، انقلابی که معصومه ابتکار و حسن روحانی به مراتب از او نقش بیشتری در آن داشته اند.
  به نظر می رسد دولت برای انجام وظایف خود نیاز به تریبون های رسمی دارد اما امکان استفاده از آن برای دولتی ها یا کمتر فراهم می شود و یا با اختلال فراوانی همراه است که به دو نمونه از آن اشاره شد، در حالی که این تریبون ها مانند قبل از انتخابات 24 خرداد ماه، همچنان به راحتی و وفور در اختیار جریان سیاسی خاصی قرار می گیرد.
  انصاف نیوز


  این مطلب تا کنون 31 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ دوشنبه 21 بهمن 1392
  منبع
  برچسب ها : تریبون ,نماز ,رییس ,جمعه ,ابتکار ,برنامه ,نماز جمعه ,رییس جمهور ,تریبون نماز ,رییس سازمان ,معاون رییس ,
  حدادعادل اینجا، آنجا، همه جا

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز چهار شنبه 6 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر